English

zdraví máme ve svých rukou

Posted august 07, 2015 by Admin with 0 Comments

pitný režim


Pitný režim je základ zdravého životního stylu . Denně vyloučíme dechem, potem a jinými způsoby  nějaký litřík vody. Podle starých pravidel se doporučovalo doplňovat min. 2 litry vody denně. Nepočítaly se do toho ostatní tekutiny. Není tekutina jako tekutina. Vařené polévky, čaje, balená voda, minerálky a vůbec vše mrtvé je pro tělo jen jakási hmota, která tělu moc nepomůže. Navíc zatěžuje ledviny a zanáší  nás anorganikou . Nedostatek vody způsobuje bolesti hlavy, křeče, nevolnost, nervozitu... Stejné projevy vyvolává i nadbytek vody, velmi řídký to jev - tzv ´´ Intoxikace vodou ´´, která nabourá v těle elektrolytickou rovnováhu 

Kolik vody pít denně ?

     Příroda nehraje na měrné jednotky sestavy SI , a neudává počet litrů. Netuší, kolik do sebe každý jedinec za den nasouká tekutin různými způsoby. Na RAW stravě je jejich příjem jiný , než na vařené. Všechny tekutiny, včetně ovocných a zeleninových šťáv plní v těle svoji funkci. Tělo si samo říká o doplnění vodou projevem žízně někdy i po čerstvých džusech, zejména. po červení řepě, po jablkách. Správnými zásadami tomuto jevu předejdeme.

Kdy pít ?  

    
V první řadě  půl hodiny před každým jídlem. Aby lymfa měla dost vody pro výrobu slin, které jsou důležité pro kvalitní trávení.Voda se nepocucává, jak je nyní in , ale řádně se dodá tělu plná dávka  3 - 5  dcl.  – podle obsahu žaludku.
Na ulicích potkáváme  mladé lidi, kteří nám ukazují  jak žijí zdravě tím že dodržují  ´´řádný pitný režim ´´, a sem tam si ucucnou z láhve neustále držící v ruce. To je ale prosím kontraproduktivní – tělo takovým ucucnutím dostane signál, že  přijde voda, připraví lymfu….. a  nic. Organizmus se tím trápí, a vysiluje.   
  Správný pitný režim se pozná podle  barvy moče - měla by být čirá, bezbarvá.  Není pravdou, že vysoký pitný režim nad  3 l vody denně je optimum. Takové množství nezdravě zatěžuje ledviny.

Jaká voda ?

  
    Pokud umíme čistým střevem dodat tělu komplexní minerály, tak samozřejmě osmotická voda. Na druhém místě v žebříčku je voda kohoutková - z vodovodního řádu, nebo ze studny. Vodu se časem naučíme pěkně ovonět  bylinkami nebo ovocem.   Destilovaná voda byla diskvalifikovaná protože nekomunikuje, je mrtvá, navíc obsahuje kupodivu plno toxinů (těkavé látky, hormony bělidla..).