English

zdraví máme ve svých rukou

Posted august 07, 2015 by Admin with 0 Comments

hrušky

A máme tu další ovocnou laskominku. I když je příbuzná s jablkem, které je na žebříčku to ten suveréně na prvním místě, tak na onom žebříčku je někde uprostřed. Popelka chudinka. Protože není takový univerzální voják jako jablko. Ale pozor , má své vychytávky a také nám dodá hodně dobrého . Jdem na to . Nebudu se pitvat podrobně v živinách - opět je ti klasika :

- plno antioxidantů, minerálů a vitamínů. Taková perlička je rutin, jako u pohanky,který pomáhá při obnově stěn žil a tepen.

Hruška to má namakaný tak, že při trávení se navzájem vše spotřebuje, a nevyskočí na nás žádný alergen. Tudíž můžeme být alergičtí na kde co , ale na hrušky to nejde. Dobrý. co ? :-)
Fytolátky a minerály opět spolu tvoří synergickou armádu, která doslova léčí např. kolitidy, chronické onemocnění žlučníku, artritidy, a dnu, Pomáhá při .hubnutí a snížení rizika vzniku rakoviny, hypertenze, diabetu a onemocnění srdce.

Regulaci výživy kostí stejně jako u jablek má na starosti osteoporózobijec bor s jeho nerozlučnými kamarády - vápníkem a širokou škálou vitamínů a antioxidantů. Opět bychom měli vybírat hrušky, které mají aspon malinký červený flíček znamení to přítomnosti antokyanů. Zlutá barva dává najevo přítomnost karotenoidů. Proto by se měly jíst hrušky ve stavu optimální zralosti.

Regulaci krevního tlaku provádí glutathion z za pomocí antioxidantů.
Tak jako jablka i hrušky obsahují vyšší množství fruktózy v porovnání s glukózou. To jim dává titul FODMAP strava. U nás málo používaný titul ( zkratka z oligo-, di- and mono-sacharid a polyoly ). Tato složka se musí trávit sama, nesnáší vetřelce a cizí složky při trávené. Jinak začne vyvolávat různé chemické reakce , jejichž produkt je nadbytek plynných látek, což způsobuje bolesti břicha průjem. Proto baštíme hruštičky tak, aby padaly do absolutně prázdného bříška :-)
Rozpustná vláknina také přispívá se svojí troškou do mlýna v různých směrech. Např v řízení hladiny cukru.

Zajímavý by byl pokus s dětmi - dáme na misku jablka hrušky. Dítě chnapne po hrušce. Tu mu sebereme, A vysvětlíme, že jablíčko je lepší, protože je na prvním místě nutričních hodnot má mnoho léčivých vlastností. Po hodinové přednášce dítě moudře pokyne hlavou a stejně si zas bafne hrušku :-) Proč? Protože je řízené Přírodou, Dítě nepotřebuje léčit , ale stavět tkáně a růst. A tady je hruška jednička :-) Samozřejmě že by se do dětí měla dostat sem tam i jablka, Ale sezona hrušek by se měla využít naplno.